NOWOŚCI
I AKTUALNOŚCI

5.12.2017

Emocje po Rezydencjach projektowych opadły! 

Cieszymy się że byliście z nami i czekamy na projekty konkursowe!

 

5.11.2017

Ostatnie godziny! 

o 23:59 zamykamy rekrutację! 

 

26.10.2017

Przedłużamy deadline na przygotowanie wstępniaków!

Macie czas do 5 listopada 2017!

 

23.10.2017

Ostatnie dni na przygotowanie wstępniaka!

Poznaliście już naszych tutorów? Zapraszamy :)

 

11.10.2017

Zaczynamy!

Ruszamy z rekrutacją- poszukujemy 9 zespołów, które odbędą rezydencje projektowe w 3 małych polskich miejscowościach! 

Zgłoś się ze swoim partnerem/ przyjacielem/ zdolnym projektantem :) i wyślijcie wstępniaka na temat: AKTYWIZOWAĆ

 

08.09.2017

TRWAJĄ PRZYGOTOWANIA DO DRUGIEJ EDYCJI PROJEKTU PRZYGARNIJ PRZESTRZEŃ!

Będzie wielka zmiana formuły!

Będą nowe miejscowości!

Będzie dużo rywalizacji!

Masz pomysł na miejscowość w której można dokonać zmian- zgłoś ją do projektu! 

http://bit.ly/formularz-przygarnij
Masz czas tylko do 18 września!

Nie zapomnij zapoznać się z regulaminem
http://bit.ly/regulamin_zglaszania

 

09.02.2017

CIĄG DALSZY WYPRAWY - WARSZTATY W GLIŚNIE I SULIKOWIE

Środa w Gliśnie w województwie pomorskim, czwartek w Sulikowie w województwie dolnośląskim. Chociaż to setki kilometrów do przejechania, nie zrażamy się. Podczas specjalnie organizowanych spotkań opowiadamy o projekcie i ostrzegamy, co czeka mieszkańców, gdy przyjadą do nich młodzi projektanci biorący udział w projekcie. Jest gigantyczna energia i mnóstwo dobrych pomysłów!

 

25.01.2017

SZEWCY I SPADOCHRONIARZE W MAŁOGOSZCZU

Podczas spotkania z przedstawicielami władz i mieszkańców Małogoszcza opowiedzieliśmy o założeniach i celach projektu „Przygarnij przestrzeń” oraz poprowadziliśmy warsztaty określania potrzeb w kontekście projektowania partycypacyjnego. Chociaż nie było to planowane, mieliśmy także przyjemność wysłuchać ciekawej dyskusji nt. tego dlaczego mieszkańców Osiedla Małogoszcz, koło którego będziemy działać podczas projektu, nazywa się „spadochroniarzami”. Podejrzewamy, że inspiracja lotnicza jakoś znajdzie swój wyraz w naszej pracy!

21 lutego wracamy do Małogoszcza na spotkanie z mieszkańcami na temat projektu rewitalizacji całego Osiedla. Chcemy, żeby nasza propozycja zagospodarowania terenu koło domu kultury wpisała się w szersze plany przeobrażenia okolicy.

 

20.12.2016

PO KICK-OFF MEETING

Dzisiaj odbyło się spotkanie inauguracyjne projektu. 10 spośród 11 młodych architektów i projektantów zakwalifikowanych do projektu spotkało się w Warszawie na warsztatach przygotowujących do wyjazdu na rezydencje projektowe w 5 miejscowościach. Podczas kick-off meeting dwoje członków Rady Ekspertów projektu doradzało uczestnikom, jak pracować nad przestrzeniami publicznymi, by stworzyć miejsca realnie poprawiające komfort życia ich mieszkańców. Grzegorz A. Buczek opowiedział o rekomendacjach zawartych w Karcie Przestrzeni Publicznej w kontekście zadań projektowych, zaś Ewa P. Porębska uwrażliwiła na słuchanie ludzi oraz opowiedziała o projektach nagradzanych w międzynarodowych konkursach na najlepsze przestrzenie publiczne.

Już od stycznia zaczniemy organizować wyjazdy na rezydencje w Gliśnie, Łabiszynie, Małogoszczu, Sieldcu i Sulikowie. Wezmą w nich udział (kolejność alfabetyczna): Eliza Chojnacka, Łukasz Harat, Katarzyna Janas, Patrycja Jędra, Agnieszka Jurczak, Kamila Kantek, Grzegorz Krzemień, Anna Malinowska, Hanna Podladowska, Anna Sabała i Michał Starzyński.

 

14.12.2016

FINAŁOWA JEDENASTKA

Po kilkukodzinnych obradach Rady Ekspertów w zeszły czwartek oraz kilku dniach spędzonych na analizowaniu i planowaniu, postanowiliśmy przyjąć do projektu nie 5, jak zakładaliśmy, a 11 osób o wyróżniających się pomysłach i osiągnięciach. Ustalenie nawet takiego rozszerzonego finalnego składu uczestników i uczestniczek nie było łatwym zadaniem ze względu na świetny poziom nadesłanych portoflio. W związku z tym na mikrorezydencje do Gliśna, Łabiszyna, Małogoszcza, Siedlca i Sulikowa wyślemy nie samotnych projektantów, a duety i tria projektowe. Wszyscy finaliści zostali już poinformowani i, mamy nadzieję, spotkają się z nami podczas warszawskiego kick-off meeting we wtorek 20 grudnia.

 

8.12.2016

ZAMKNIĘCIE NABORU ZGŁOSZEŃ I OBRADY RADY EKSPERTÓW

O północy zamknęliśmy nabór kandydatów i kandydatek do udziału w projekcie „Przygarnij przestrzeń”. Otrzymaliśmy 62 świetne zgłoszenia, nad którymi jeszcze dzisiaj debatowała Rada Ekspertów. Dziękujemy za zainteresowanie, które przerosło nasze oczekiwania! Do 14 grudnia poinformujemy telefonicznie i mailowo wszystkie zakwalifikowane osoby.

 

28.11.2016

PRZEDŁUŻENIE REKRUTACJI DO 7 GRUDNIA

W związku z licznymi prośbami od kandydatów oraz ekspertów przedłużamy o kilka dni nabór kandydatów i kandydatek na rezydencje w ramach projektu „Przygarnij przestrzeń”. Na zgłoszenia czekamy do 7 grudnia – wykorzystajcie ten czas na dopracowanie swoich portoflio oraz przemyślenie odpowiedzi na pytania rekrutacyjne!

 

03.11.2016

START PROGRAMU PRZYGARNIJ PRZESTRZEŃ

Weź udział w rezydencji projektowo-architektonicznej i razem z mieszkańcami przygarnij przestrzeń w jednej z 5 polskich miejscowości!

PATRONI PROJEKTU
PATRON HONOROWY